חולות זיקים

הכירו את חולות זיקים – כשטבע ואדם נפגשים בחיבור נדיר במיוחד

חוף זיקים שוכן בלב שמורת חולות זיקים. מדובר בשמורת טבע נדירה אשר מקיפה את החוף מכל עבריו עם דיונות חול בתוליות, אגמי מים מתוקים וצומח, היוצרים נוף טבעי שאין כמותו בארץ ואף בעולם. באתר ניתן למצוא גם שפע של בעלי חיים אקזוטיים כמו צבאים, תנים, חתולי בר, ציפורים, זוחלים ועוד.השילוב בין כל הגורמים יוצר מערכת אקולוגית מיוחדת שעניינה ומעניינת חוקרים מרחבי העולם, ותלי תילים של טקסט נכתבו עליה ועל הרעיונות, התאוריות והגילויים שיצאו לאוויר העולם המדעי בזכותה.

היעד מתאים גם לטיולים, ומטיילים רבים ממליצים לחבריהם לתכנן טיול להכרת שמורת הטבע המיוחדת, לא מעט מהם גם חוזרים אליה שוב ושוב כדי לראות את הטבע מזוויות אותן לא הכירו בעבר. גם המטיילים הוותיקים וההרפתקנים מתפעמים כל פעם מחדש מפיסת הטבע הייחודית והפלאית שמתגלה אל מול עיניהם.

התמונות, החוויות והסיפורים התהוו גם הם לחלק נכבד מנוף השמורה ומההיסטוריה שלה, שאוצרת בתוכה שנים על גבי שנים של חיים רבים שהתהלכו בה במהלך תקופות רבות על פני כדור הארץ.

יחד עם זאת, חשוב לקרוא ולציין – זכרו דבר אחד חשוב:

אין לנו ארץ אחרת, ולכן אנו מבקשים בכל לשון של בקשה – אנא שמרו בקנאות על הטבע, על הצומח ועל החי. כל אותם חלקים מרהיבים יוצרים את הפסיפס שהוא שמורת חולות זיקים, ובלעדיהם הנזק הסביבתי גדול משניתן לשער. שימו לב היכן אתם הולכים, שמרו על עצמכם ועל הסובב אתכם, המנעו מהאכלת החיות בשמורה, דאגו לנקות אחריכם ולכך ששום דבר לא ישתנה סתם כך. זכרו, אותם בעלי חיים ואותה הצמחיה שנמצאת בשמורה אינם יכולים לתקן את הנזק בעצמם, ולכן מתפקידנו לקחת אחריות ולדאוג שאנו נעשה את הטוב ביותר כדי שאותם חיים יוכלו לחיות את חייהם ללא הפרעה. הן אינן יכולות לעבור דירה במקרה הצורך, ואינן יכולות לקנות את מזונן מאחר – מה שאנו יכולים להרשות לעצמנו, לא מהווה אופציה במקרים שלהן. גלו אחריות ואיפוק – זה טוב לנו, וזה טוב לעולם שנשאיר לצאצאנו.

אנו מאחלים לכם שהיה נעימה וטיול מרתק במיוחד.